Po loňském stříbru přichází další výzva

Po loňském druhém místě na Mistrovství Evropy tahačů 2017 je tým Bullen of IVECO Magirus plně připraven na ročník 2018: první kolo se bude konat v Itálii na okruhu Misano World Circuit Marco Simoncelli v sobotu 26. a v neděli 27. května.
the-bullen-of-iveco-magirus-

Nadále sponzorujeme tým Bullen of IVECO Magirus

IVECO se opět zúčastní Mistrovství Evropy tahačů FIA 2018 jako technický sponzor týmu Bullen of IVECO Magirus, který vznikl v rámci partnerství týmůHahn Racing a Schwabentruck. Druhý jmenovaný reprezentoval značku posledních devět let, zatímco tým Hahn – šampión roku 2016 – bude soutěžit na palubě závodního tahače Stralis druhý rok po sobě.
 
Společnost zajišťuje týmu podporu v podobě 5,3tunového závodního tahače Stralis 440 E 56 XP-R s motorem IVECO Cursor 13 o impozantním výkonu 1180 koní a točivém momentu více než 5000 Nm. Tato vozidla jsou stavěna na rychlost 160 km/h, což je maximální rychlost povolená sportovními regulemi, a jsou výsledkem rozsáhlých modernizací, kterým se týmy věnovaly během zimních měsíců.

Přidává se Fassi Gru

Letos mezi sponzory týmu patří i italský výrobce nákladních jeřábů Fassi Gru, špička na italském trhu, který vyváží, distribuuje a podporuje svou širokou škálu jeřábů po celém světě.

Steffi Halm čeká debut v roli lídra

Třicetiletou německou pilotku Steffi Halm čeká debut v tahači IVECO č. 44 v roli nového lídra týmu Schwabentruck. Jako jediná žena na celém mistrovství již za volantem tahače dosáhla řady vítězství a jejím aktuálním cílem je toto mistrovství ovládnout ve svém Stralisu. S vlastním Stralisem pojede za Steffin tým i německý pilot Gerd Körber (č. 27), trojnásobný šampión Mistrovství Evropy tahačů (1996, 2001 a 2003).
 
Tým Hahn bude reprezentovat Jochen Hahn (č. 2), který v ročníku 2017 vybojoval druhé místo – jedná se o jeho první umístění v tahači IVECO Stralis.

Lahutte: Steffi, vítej a ať se ti zadaří

Pierre Lahutte, prezident značky IVECO, to okomentoval slovy: „Těšíme se, že nová sezóna začne právě v Misanu. Je to příležitost pobavit zákazníky, řidiče i fanoušky. Letos se do seriálu vracíme s Gerdem a Jochenem, oba jsou držiteli titulů v evropském šampionátu, ale skutečnou novinkou je Steffi Halm, která usedne za volant tahače IVECO číslo 44. V době, kdy pilotek a mechaniček je jako šafránu, je Steffi pro ženy motivací, aby přišly pracovat do našeho průmyslu. Jsme přesvědčeni, že máme velmi konkurenceschopný a spolehlivý tahač, a naším snem je, aby Steffi jako první žena ovládla celé mistrovství Evropy: Steffi, vítej a ať se ti zadaří!“

8 závodních okruhů i zázemí pro fanoušky

IVECO absolvuje všech osm závodních okruhů a značku podpoří vystavenými vozy, fanouškovskými prodejnami a zázemím s pohoštěním. Společnost bude fanouškům zprostředkovávat aktuality z šampionátu prostřednictvím zpráv a fotografií z evropských okruhů.

Mistrovství Evropy tahačů 2018

Kolo   DATUM    OKRUH   ZEMĚ 
 26.–27. května  Misano  Itálie
 16.–17. června  Hungaroring  Maďarsko 
 29. června – 1. července   Nürburgring  Německo 
 14.–15. července  Slovakiaring   Slovensko 
 1.–2. září  Most   Česká republika 
 15.–16. září  Zolder   Belgie 
 29.–30. září  Le Mans   Francie 
 6.–7. října  Jarama   Španělsko